SAINT-SAËNS – Tapiola Sinfonietta

SAINT-SAËNS – Tapiola Sinfonietta

Alexandre ja Jean-Jacques Kantorow Tapiolassa perjantaina 10.1.2020 klo 19.00!🎹 // Alexandre and Jean-Jacques Kantorow in Tapiola on Fri 10 Jan 2020 at 19.00!🎹 SAINT-SAËNS – Tapiola SinfoniettaPianon nuoreksi tsaariksi tituleerattu Alexandre Kantorow...

lue lisää
Hannu Lintu & Olli Mustonen

Hannu Lintu & Olli Mustonen

Olli Mustonen RSO:n solistina ke 8.1. ja to 9.1. klo 19.00!⭐️ // Olli Mustonen & FRSO on Wed 8 and on Thu 9 Jan at 19.00!⭐️ Hannu Lintu & Olli MustonenHannu Lintu, kapellimestari Olli Mustonen, piano OSTA LIPPU Facebook »

lue lisää
La Bohème – Jyväskylän Ooppera

La Bohème – Jyväskylän Ooppera

Ville Matvejeff ja Jyväskylän Oopperan La Bohème: ✨ Ti 31.12./ Tue 31 Dec ✨ La 4.1./ Sat 4 Jan ✨ Ke 8.1./ Wed 8 Jan ✨ To 9.1./ Thu 9 Jan ✨ La 11.1./ Sat 11 Jan ✨ Pe 17.1./ Fri 17 Jan ✨ Pe 24.1./ Fri 24 Jan ✨ To...

lue lisää
konserttikalenteri

konserttikalenteri

Juha Kotilainen laulaa Bachin Jouluoratoriossa (kantaatit I-III) to 12.12. ja ma 16.12. klo 19.00 Helsingin tuomiokirkossa!🎄✨ // Juha Kotilainen & Bach's Christmas Oratorio (I-III) in the Helsinki Cathedral on Thu 12 and on Mon 16 Dec at...

lue lisää

Konsertit » Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri

Tuomas Hannikainen johtaa Keski-Pohjanmaan Kamariorkesterin konsertin pe 6.12. klo 15.00 Kokkolan kirkossa!🇫🇮 // Tuomas Hannikainen conducts the Ostrobothnian Chamber Orchestra's concert on Fri 6 Dec at 15.00 in the Church of Kokkola!🇫🇮...

lue lisää

Loading...

Tapahtuu seuraavaksi
There are no upcoming tapahtumakalenteri at this time.