Ville Matvejeff ja Jyväskylän Oopperan La Bohème:
Ti 31.12./ Tue 31 Dec
La 4.1./ Sat 4 Jan
Ke 8.1./ Wed 8 Jan
To 9.1./ Thu 9 Jan
La 11.1./ Sat 11 Jan
Pe 17.1./ Fri 17 Jan
Pe 24.1./ Fri 24 Jan
To 30.1./ Thu 30 Jan
Pe 31.1./ Fri 31 Jan
Pe 7.2./ Fri 7 Feb
La 8.2./ Sat 8 Feb

La Bohème – Jyväskylän Ooppera

La Bohème Ensi-ilta 31.12.2019 Jyväskylän teatteritalossa La Bohème – yksi maailman eniten esitetyimpiä oopperoita Giacomo Puccinin säveltämän La Bohème -oopperan voi hyvällä syyllä sanoa olevan maailman kauneinta musiikkia. Säveltäjä on kertonut halunneensa siihen niin paljon laulu…

Facebook »